Uncategorized

„Haiducii” noștri au reprezentat județul la Națională!

În perioada 29 mai-1 iunie 2015, la Colegiul Național „August Treboniu Laurian” din Botoșani a avut loc etapa națională a concursului „Cultură și civilizație în România”. Echipajul care a reprezentat județul Neamț a fost format din 3 elevi de la Liceul Carol I: Flueraș Patricia, Emanuel Florea și Sîrbu Daniel. Aceștia au concurat cu echipaje puternice și s-au clasat în final pe locul VI.

În aceeași zi, 29 mai 2015, la Colegiul Național Calistrat Hogaș, a avut loc etapa județeană a Sesiunii de referate la disciplina istorie. Și aici clubul nostru a reușit să impresioneze juriul. Elevul Cristian Alistar din clasa a XII-a s-a calificat la etapa națională, ce va avea loc la Pitești în iulie 2015. Îi urăm succes atât la concurs, cât mai ales la examenul de bacalaureat!

 

DSCN1307

DSCN1306

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *