Uncategorized

Din nou la Națională!

În luna aprilie au avut loc două concursuri la nivel județean: „Memoria Holocaustului” și Cultură și civilizație în România.

Concursul „Memoria Holocaustului” s-a desfășurat pe data de 23 aprilie la Liceul de Artă Victor Brauner. De la noi au participat doua eleve de la clasa a XI-a A, iar de la Școala Gimnazială Mărceni o elevă. Rezultatele au fost următoarele:

Barb Alexandra- premiul I

Groza Alina- mențiune

Sîrbu Diana- premiul III

Concursul „Cultură și civilizație în România” s-a desfășurat la Colegiul Național Gheorghe Asachi pe data de 30 aprilie. La acest concurs au participat trei echipaje, două de la Colegiul Național Calistrat Hogaș și elevii de la liceul nostru. Echipajul nostru a fost format din elevii: Florea Emanuel X D, Sîrbu Daniel X A și Flueraș Patricia IX A. Aceștia au prezentat lucrarea „Haiducul în conștiința populară a locuințelor din Munții Neamțului” și au reușit sa capteze atenția juriului reușind să obțină locul I și să se califice la etapa națională ce va avea loc la Botoșani în perioada 29 mai-1 iunie 2015. Le urăm succes!

 

 

 

DSCN1275

DSCN1273

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *