Uncategorized

„Uniți in cuget și-n simțiri…”

Sub  această  deviză  s-au  desfășurat  activitățile  dedicate  zilei de 24  ianuarie. În perioada 20-24 ianuarie cele două unități școlare din orașul nostru: Școala nr. 1 Bicaz și Liceul „Carol I” au desfășurat mai multe activități dedicate Unirii Principatelor conform parteneriatului  încheiat în luna decembrie 2017 și dedicat Centenarului  (1918-2018). Elevii celor 2 școli coordonați de d-na director adjunct  Suciu Alina, d-na profesor  Geta  Vasilache și domnii profesori  Sîrbu Xenia și Mihai Apopei  au  susținut  prezentari power- point și un recital de cântece și poezii. Pe 24 ianuarie, în fața  Primăriei a fost organizată tradiționala „Horă a unirii” unde elevii, părinții, dar și oficialități ale orașului au dat o lecție de patriotism și solidaritate.

Mulțumim pentru participare elevilor de la clasele a XII-a D, a X-a D și a IX-a D care au dat dovadă de respect pentru valorile noastre naționale!

DSC_6335

DSC_6365

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.