Uncategorized

Proiectul „Mă întorc iar în sat” a ajuns la final

Miercuri, 9 Noiembrie 2016, în sala CDI a liceului nostru s-a derulat activitatea finală a acestui proiect. Coordonatorul proiectului, domnul Vasile Avădanei, a prezentat produsul final al muncii elevilor și anume volumul intitulat: „Civilizația montană a județului Neamț văzută prin ochii tinerei generații”. Reamintim că în perioada Septembrie – Noiembrie 2016 12 elevi ai clubului nostru s-au implicat în acest proiect realizând interviuri, completând chestionare, iar la final elaborând câte un eseu pentru fiecare comună limitrofă cu orașul Bicaz.

Astfel elevii care s-au implicat în proiect au fost: Andreea Sălimon, Ciobânoiu Bianca – orașul Bicaz; Boatcă Dragoș, Pleșca Teodora – comuna Tașca; Drăgoi Valentin, Catrinoi Zănoagă Adrian – comuna Bicazul Ardelean; Antonia Ailenei, Marina Marin – comuna Bicaz- Chei; Ana Maria Chindea, Claudia Gheț – comuna Dămuc; Diana Bostan, Elena Rîbu – comuna Hangu și Maria Vlad, Diana Bârgăoanu – comuna Tarcău. Toți sunt elevi la clasa a XI-a D și le mulțumim pe această cale pentru implicare. Eseurile lor au fost cuprinse în volumul „ Civilizația montană a județului Neamț”. Elevii participanți si profesorii coordonatori Xenia Sîrbu, Mihai Apopei și domnul director George Lazăr au primit și ei un exemplar al cărții. Felicitări!CAROL I

CAROL I

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *