Uncategorized

La mulţi ani! – de ziua Europei

Pe 9 mai, la Casa de Cultură au avut loc activităţi dedicate zilei Europei. La Monumentul Eroilor elevele Corina Comoniţă, Grasu Sânziana şi Vereş Ştefana au susţinut comunicări dedicate atât obţinerii independenţei României cât şi importanţei Uniunii Europene. Acestea au fost completate de intervenţiile domnilor Oprea Dragomir şi Nicolae Sălăgean. Sub îndrumarea doamnei Geta Vasilache şi a domnului Petruţ Popovici, elevii de la Şcoala Nr.1 şi de la liceul nostru ne-au oferit un program artistic deosebit. Cei mici, ne-au prezentat cele mai frumoase momente din cadrul programului “ Elevii au talent ”, iar Ansamblul Floare de Colţ “ de la liceul nostru ne-au oferit un spectacol folcloric autentic.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *