Hora Unirii
ianuarie 25, 2012
În data de 24 ianuarie 2012, Clubul de istorie „Carol I” a organizat o activitate dedicată unirii de la 1859 în curtea liceului nostru la care au participat toţi elevii. Elevul Costin Angelo de la clasa a XI-a D a avut ideea de a aduna toţi elevii pentru a face o „horă a unirii” autentică. Tot elevii de la clasa a a XI-a D au confecţionat materiale şi lozinci care au subliniat importanţa acestei zile. Eleva Iosifescu Delia de la clasa a X-a A a susţinut o comunicare referitoare la importanţa actului de la 1859. La sfârşitul activităţii toţi elevii prezenţi şi-au dat mâna pentru o horă a unirii.


Anterior
DESCOPERIND ORAŞELE TOSCANEI
Mai nou
De Dragobete iubim româneşte
S-ar putea să-ți placă și
Ziua Regalității la Bicaz
octombrie 26, 2017
Impresii despre Centenar de la liceenii cazați la internatul Liceului Carol I!
noiembrie 22, 2018