Uncategorized

Elevii noștri premiați la Gala premiilor Herodot

Pe 17 iunie 2014, la ora 14.00, doamna inspector de istorie Elena Preda, a organizat gala premiilor Herodot la Colegiul Național Calistrat Hogaș. Aici au fost premiați toți elevii din clasele VIII- XII care s-au remarcat în anul școlar 2013 – 2014 la concursurile și olimpiadele școlare la disciplina istorie. Bineînțeles că au fost invitați și elevi de la liceul nostru. Îi felicităm pe această cale pe toți cei care au obținut rezultate deosebite la concursurile școlare de anul acesta:

  • Grasu Sânziana, Scutaru Cătălina – clasa a XII-a D, mențiuni la olimpiada județeană de istorie
  • Stoica Daniela – clasa a XI-a B, premiul III,etapa județeană a concursului Memoria Holocaustului
  • Drăgușanu Iuliana ,clasa a XI-a B, mențiune, etapa județeană a concursului Memoria Holocaustului
  • Sîrbu Daniel- clasa a IX-a A; Florea Emanuel, clasa a IX-a E; Văsâi Alexandru, clasa a XI-a A, premiul I la etapa județeană a concursului Cultură și civilizație în România și premiu special la etapa națională

De asemenea au fost premiați și profesorii coordonatori Xenia Sîrbu și Apopei Mihai!

 

Clubul de istorie Carol I vă urează tuturor ”Vacanță plăcută” și să veniți cu forțe noi anul viitor!

10530721_810950675616559_8751197174603266162_n

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *