Uncategorized

Elevii liceului nostrum au reprezentat județul Neamț la două etape naționale!

În perioada 2-5 iunie 2018, a avut loc la Galați etapa națională a concursului „Cultură și civilizație în România ”. Echipajul format din Flueraș Patricia-clasa a XII-a A, Iaută Paul- clasa a XI-a A; Sîrbu Diana – clasa a XI-a D au reprezentat județul Neamț pentru a XI-a oară consecutiv. Tema aleasă de ei a fost una inedită și s-a încadrat în tematica Centenarului Unirii: „Un reper în cultura și știința nemțeană – familia Vorel.” Prezentarea lor a fost foarte apreciată la nivel național reușind să obțină locul V și un  premiu special. Sperăm să dea dovadă de perseverență și anul următor și să reprezinte din nou județul.

În perioada 13 – 16 iulie 2018, la Botoșani a avut loc etapa națională a concursului „Memoria Holocaustului.” Liceul nostru s-a calificat pentru prima dată la etapa națională a acestui concurs. Onoarea de a reprezenta atât liceul cât și județul i-a revenit Medeei Topliceanu de la clasa a XI-a A. Ea a reușit să obțină un rezultat bun chiar dacă nu s-a aflat printre câștigători. Îi mulțumim pentru implicare și seriozitate!

poza galati

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *