Uncategorized

Două mențiuni obținute la Concursul național „Istoria în licee” !

Sâmbătă, 23 aprilie 2016, la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”, Iași s-a desfășurat Concursul național „Istoria în licee” ce a avut ca temă „Rolul și importanța istoriei în școala contemporană românească”. Au fost selectate cele mai bune 8 eseuri din toate lucrările care au fost transmise în format electronic anterior. Cele 8 echipe selectate au prezentat eseurile în cadrul unei conferințe organizată la universitate. Între cele 8 echipaje s-a situat și un echipaj de la liceul nostru format din elevii Fârțală Cioncuț Andrei și Dospinescu Rareș de la clasa a XI-a D. Rareș a susținut oral comunicarea în fața comisiei și s-a bucurat de aprecieri. La final cei doi s-au situat pe locul IV reușind să obțină mențiune. Îi felicităm!

pozaIstoria-in-licee-500x707

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.