Uncategorized

Din nou la Națională!

2000Echipajul liceului nostru reprezintă județul Neamț la etapa națională a concursului „Cultură și civilizație în România” ce va avea loc la Galați, în perioada 2-5 iunie 2018. Acesta este format din Diana Sîrbu-clasa a X-a D, Paul Iaută- clasa a X-a A și Patricia Flueraș – clasa a XII-a A. Tema abordată anul acesta a fost una inedită și a captat atenția juriului: „Un reper în cultura și știința nemțeană  – Familia Vorel”. Proiectul a necesitat o documentară riguroasă. Mulțumim d-nei Mihaela Verzea, de la Muzeul de Istorie Piatra Neamț, d-nelor Elena Ionescu, Maria Huminiuc de la S. C. Plantavorel Piatra Neamț care ne-au pus la dispoziție materiale și d-lui Horia Suciu de la Farmacia Belladona Bicaz care ne-a oferit recipiente farmaceutice.

Mult succes la etapa națională!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *