De Dragobete iubește românește!
februarie 25, 2015
De ziua Dragobetelui, în sala CDI, s-a desfășurat o activitate comună cu cercul de limba română. Elevii au prezentat referate, poezii, filmulețe,scrisori, dar au și confecționat diferite materiale: postere, afișe, origami, mărțișoare. Scopul a fost ca elevii să conștientizeze importanța acestui simbol național având în vedere că în ultima perioadă sărbătoarea de Sf. Valentin a devenit din ce în ce mai mediatizată. Mulțumim elevilor participanți și celor care au fost premiați!
Anterior
„Unirea…națiunea a făcut-o!”
Mai nou
Săptămâna „Școala altfel”
S-ar putea să-ți placă și
La mulţi ani de ziua tuturor românilor!
noiembrie 29, 2013
Multe amintiri frumoase de la CNI Piatra Neamț!
noiembrie 28, 2018


