Uncategorized

Clubul de Istorie Carol I vă urează „bun venit”

La începutul anului şcolar 2013 – 2014, clubul nostru vă adresează un salut călduros tuturor membrilor şi aşteaptă forţe noi de la „bobocii” de clasa a IX-a!

Elevii clubului nostru s-au implicat în derularea proiectului „Comenius”

În perioada 6 – 12 octombrie 2013 liceul nostru a găzduit un proiect internaţional în care alături de România au făcut parte şi alte ţări precum: Italia, Franţa,Polonia,Germania. Pe lângă elevii implicaţi direct în proiect, membrii clubului au organizat un spectacol artistic dedicat gazdelor. Spectacolul a fost coordonat de doamnele profesoare Geta Vasilache, Gianina Hreniuc, Xenia Sîrbu precum şi de domnul Petruţ Popovici. Au participat elevi de la clasele IX A, XD,XI A, XI D, XII D, XII E. Cu această ocazie le mulţumim tuturor pentru implicare.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *