Uncategorized

Clubul Carol I a obținut premiul „ Constantin Turcu”

Pe 15 ianuarie 2013, în chiar ziua Culturii Naționale și a aniversării a 163 de ani de la nașterea poetului Mihai Eminescu, revista Valea Muntelui, a decernat premiile pe anul 2012 la Biblioteca Orășenească. Clubul nostru a obținut un premiu pentru munca de cercetare dedicată tradițiilor și folclorului local și calitatea proiectelor desfășurate. Materialele rezultate în urma cercetării au fost publicate în paginile revistei. Domnul Director George Lazăr a obținut o diplomă de excelență pentru articolele publicate în revistă. Profesorii Xenia Sîrbu și Mihai Apopei le mulțumesc pe acestă cale fondatorilor revistei Mihai Silviu Chirilă și Mihail Popa.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *